| tudorviorel a întrebat:

La un ford motor 14 benzina se aprinde din cind in cind martorol de bord ca o rotita dintata ce poate sa fie, la ford au spus ca nu-i problemaatunci cind se aprinde masina nu se mai tureza apesi degeaba pe acceleratie

2 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Simbolul ar trebui sa fie in cartea masinii explicat. De obicei martorul in forma de roata dintata indica probleme la transmisie, dar poate fi si martorul dus, daca spui ca numai din cand in cand face asa.

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Mergi la service happy