| Pitic a întrebat:

M-am inscris la scoala de soferi acum ceva timp, am fost la 1 ora de legislatie si cea care ar trebuii sa imi explice ce si cum ca nu prea am inteles unele lucruri din carte, (pe care apropo am citit, o in 3 zile pe toata. nu ca vreau sa ma laud dar nu am mai citit asa repede o carte si sa imi si faca placere sa o citesc.) mi,a zis ca degeaba am citit cartea ca nu are rost sa mai stau acolo sa ma duc acasa sa citesc, mi,a vorbit foarte urat, eu am asteptat atat de mult sa ajung acolo sa mi se explice si cand colo am dat de o cotoroanta care m,a pus sa fac chestionare, eu credeam ca imi explica cartea nu ma pune sa fac chestionare,
vou vi s, a intamplat sa va dea peste nas asa cei de la scoala de soferi? adica sa va faca sa va pierdeti increderea in voi in loc sa va incurajeze si sa va explice?

Răspuns Câştigător
| AcelasiOm12 a răspuns:

Banuiesc ca acesta este firea acelei "cotoroante" si ar trebuie sa fii mai atenta ca sa nu iasa si mai urat.Cat despre scoala pot sa spun ca ar trebui sa ai rabdare cu tine insuti.Nu te astepta sa inveti peste noapte.Majoritatea intampina dificultati avand in vedere ca se invata lucruri noi.Sunt si unele exceptii care invata foarte repede, facand ca totul sa para foarte usor. Daca vezi ca eziti in anumite aspecte, studiaza mai mult. Nu ignora aspectele care ti-au iesit bine din prima. Daca ai facut o data bine, nu inseamna ca stapanesti suficient de bine. big grin De cele mai multe ori, timpul alocat orelor este prea scurt, si ajungi in ultimele 2-3 sedinte cu multe semne de intrebare, si de aceea iti spun sa incerci sa scoti maximul din fiecare zi de scoala.Fa tot posibilul sa nu suprapui scoala cu serviciul, sau cu alta scoala.Incearca sa iti fixezi orele in zilele libere cand esti odihnita.In concluzie :Nimeni nu s-a nascut invatat, asa ca dovedeste-i fraiere-i ca poti sa inveti si fara ajutorul ei ...sau apeleazaa la prieteni happy
Succes

P.S Si eu dau scoala de soferi in momentul de fata, am luat sala si astept sa dau traseul.(Si crede-ma ca aceea carte am deschis-o de vreo 2 ori sa ma uit la poze laughing Am prins de la cursuri si ce am mai invatat de pe un site big grin ) Sper ca nu am scris prea mult laughing
Numai bine!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai dat un ban contra unui serviciu, poti oricand sa ii reclami la opc si sa iti schimbi scoala de soferi