| Ioana1907 a întrebat:

Ma pregatesc sa plec pe comunitate, pentru cei care au experienta in legatura cu gatitul in parcari, din ce am aflat pana acum am nevoie de o butelie cu arzator, insa nu stiu unde se incarca butelia, cum, ce adaptor trebuie sa caut si am gasit un aragaz de camping cu "cartuse" de gaz care sunt ca si niste canistre de spray, a mai folosit cineva asa ceva si daca da, cate cartuse imi trebuie pentru 35 de zile plecat si cat de fiabil este acest aragaz, este periculos?

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Depinde pe ce pleci, e diferenta mare intre duba si tir.
Uita-te aici https://www.youtube.com/c/Spiv7
Dar la cele mai vechi clipuri, vei gasi raspuns la majoritatea intrebarilor!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Acele cartuse se gasesc pe la magazinele de bricolaj. Dar sunt destul de periculoase, au peretii subtiri. Nu le recomand, mai ales vara, pe caldura.
Noi le foloseam la arzatoare pentru lipit tevi de cupru, si s-a intamplat sa se sparga butelia in timpul folosirii.
Nu mai stiu unde incarca soferii buteliile alea de camping, mi se pare ca le mai carau dupa ei in Romania, ca la noi se incarca cu GPL desi nu e tocmai permis.
Urmeaza sfatul lui Sophieka, intra pe un grup de soferi romani pe comunitate, si vei afla cum e cu butelia, plus multe alte sfaturi utile.
Succes!

| Sophieka a răspuns:

Eu iti recomand sa intri pe grupurile de Facebook.

Sunt grupuri speciale cu oameni care merg pe comunitate etc.

Acolo este locul ideal pentru a pune astfel de intrebari, aici nu vei gasi raspunsurile necesare.

Acolo iti faci amici, colegi, si va ajutati unul pe celalalt.

Iti doresc drumuri bune, sa ai grija la viteza, si la tot de fapt. Doamne Ajuta! Numai bine!