| tkd1234 a întrebat:

Buna am o întrebare. As putea sau se poate incarca o butelie de aragaz. Cu gazul de acasa

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Nu, cu gazul de acasa nu se poate.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desigur,la o statie de gaz sau suni si iti aduce acasa butelia, vezi sa ai de schimb
https://gazzopremium.ro/

| relian a răspuns:

Gazele din butelii is gaze lichefiate.Gazul metan, ala ce vine pe tevi la oamenii acasa nu merita sa il lichefiezi, costul este foarte mare.
Se lichefiaza butan, propan, cam astea is gazele din butelii, sau combinatie dintre cele doua.
Deci nimeni nu lichefiaza gaz metan.