| VerdesAndrei1234567890 a întrebat:

Mai este legal să folosești WAZE in trafic?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa ni fie legal. Cine ar putea interzice gps in masina?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sigur ca nu.
E total dezlegat.
Ilegal este sa folosesti telefonul sau alte dispozitive similare IN MERS, dar nici un politist nu o sa te controleze la aplicatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este legal atâta timp cât ții telefonul într-un suport și nu în mână. Și eu mai folosesc waze.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

De ce ar fi Waze ilegal? Ilegal este sa stai doar cu ochii in telefon, asaca sugerez instalarea sa pe un suport.