| DexOnline a întrebat:

Care e cel mai bun gps pe telefon (Waze, Google Maps etc.) pentru DIRECȚII pe o ruta pe care nu am mai fost niciodată. (Atenție, nu pentru trafic, accidente etc.)

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cei care au dare de mana stiu ca cel mai bun sistem de navigatie e cel original al masinii, mai ales daca ai un model mai nou de masina si navigatia vine pe card tip SD cu actualizari recente, alea nu dau gres niciodata. Eu am de la un producator american care face pentru marina americana, e foarte precis.

Dintre waze si google maps as zice ca Waze e mai bun!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te interesează strict traseul atunci maps.

Daca te intereseaza si alte lucruri precum aglomeratie, starea drumului, politie etc etc atunci waze

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Google dă rateuri în ultima vreme, Waze pare mai ok.

| Zuzu1991 a răspuns:

Daca ai masina atunci waze e cel mai bun
tu spui ca nu te intereseaza trafic si accidente, dar daca nimeresti undeva, unde pierzi mult mai mult timp, atunci sa vezi cum o sa te intereseze de nu o sa mai poti tongue

| danbnz a răspuns:

Waze
Maps Me

Răspuns utilizator avertizat
| IgnatVictor a răspuns:

Waze e mai bun pentru trafic.
Google Maps e mai bun pentru locații directe, adică pentru ce cauți tu.

| hacktek a răspuns:

Și pentru traseu, Waze rullz.
Atenție însă la configurările acestuia, verifică-le înainte de a porni la drum.

| SLexuS a răspuns:

Cam astea 2 sunt cele mai bune dupa piata, ambele folosesc Google Maps, deci, parerea mea este ca Waze-ul este mai bun.

| geryger5643643 a răspuns:

Eu folosesc tot timpul google maps. Traficul, accidentele, lucrarile, drumurile inchise apar si pe google maps. Gropile, politia, masinile oprite si obiectele de pe sosea (de exemplu cadavru animal) apar doar pe Waze, in rest nu vad niciun avantaj pentru Waze fata de Google Maps. In general e folosit doar pentru politie Waze, ca pe roman il intereseaza cel mai mult unde e radarul.