| catalin29 a întrebat:

Masina mamei mele este la mine si este inscrisa pe ea in Italia. Ea vrea sa o inscrie pe mine. I-am trimis placutele si actele masini prin posta pentru a o radia de acolo, ea urmand banuiesc sa imi trimita fiscalul. Intrebarea mea este : Cum fac cu contractul de vanzare cumparare? L-as putea face eu si sa il semnez in locul ei? Ea nu poate veni in tara.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mama ta sa intocmeasca contractul, in 2 exemplare, sa-l semneze si apoi sa ti-l trimita, impreuna cu toate actele masinii, il semnezi si tu si ai rezolvat problema cumpararii.