| Maree1 a întrebat:

Mașina sau motocicleta? De ce?

11 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Masina, ai siguranta, ai spatiu, ai caldura iarna, ai AC vara (depinde de masina), nu te ploua, nu te ninge, nu-ti bate soarele in cap, poti dormi in masina cand mergi la drum lung si ai nevoie de somn, pe langa asta te poti distra si cu o masina daca te gandesti la cat de fun este una sau alta.
Parerea mea! Daca iti plac motocicletele foarte mult ia-ti o masina cu care sa-ti poti face treaba si ia-ti si motocicleta dorita, atata tot ca ai de strans mai multi bani dar la sfarsitul zilei vei fi fericit, daca ai nevoie sa mergi undeva departe cu inca 2-3 persoane ai masina, daca vrei sa mergi la supermarket/piata sau ploua afara, ai masina, asa daca este frumos afara si ai de gand sa faci o plimbare ai motocicleta!
Din punctul meu de vedere : Masina-utila si practica
Motocicleta- distractiva
Tu alegi ce vrei!

| Violleta2022 a răspuns:

Masina, mai ales pentru un incepator, pentru ca-ti ofera mult mai multa protectie decat o motocicleta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa afli la iarna

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu stii pe care s-o vinzi sau ce?

| Speed99 a răspuns:

Nu ai cum sa compari masina cu motocicleta, din moment ce ambele-s vehicule total diferite.

E ca si cum ai compara o masina cu un tren sau avion, si o motocilceta cu o bicicleta. Este imposibil.

| PsyhoChild a răspuns:

Masina deoarece cu ea poti transporta mai multe persoane si este si bine sa ai o masina a ta. poti lua o bicicleta in loc de motocicleta daca chiar ai nevoie.

| Crush247 a răspuns:

Masina - de ce?
Pai in primul si in primul rand esti mult mai in siguranta in ea in timp ce pe motocicleta esti expus tot timpul la accidente.
Poti transporta mai multe persoane - daca pe motocicleta poti transporta doar o persoana (Plus Soferul ) in masina poti transporta minim 4 plus 1.
Mai mult spatiu de stocare a bunurilor - aici nu cred ca are rost sa mai zic ceva, la motocicleta ai doar portbagajul de sub scaun care este si el foarte mic.
In masina nu PLOUA - poti conduce pe ori-ce anotimp fie primavara, vara, toamna iarna in timp ce motocicleta nu o poti scoate iar, te asigur! Plus nu ploua in masina, nu ninge si nu tie frig.
Cred ca argumentele astea iti sunt de-ajuns pentru a-ti cumpara o masina in locul motocicletei.

| ShREKT a răspuns:

Care te pasioneaza mai tare. Nu te lua dupa faptul ca masina e spatioasa, sau ca motorul e mai mic si incapi printre masini, ambele au avantajele si dezavantajele lor, dar iti recomand sa iti iei ce iti place. Sau iti iei una acum si dupa iti iei cealalta peste cativa ani cand strangi bani

| Lăurik2 a răspuns:

La prima ploaie o sa iti raspunzi singur la intrebare laughing
Masina este si mai sigura, sunt multi inconstienti in lumea asta. Poate tu esti atent, dar sunt putine sanse sa supravietuiesti unui accident de motocicleta decat celui de masina.
Totusi, daca cunosti toate riscurile, poti sa alegi ceea ce doresti tu. Se aude mai misto un motor de motocicleta decat unul de masina( depinde si de masina), insa senzatia este unica atunci cand bagi putin viteza cu motocicleta.

| Anitta18 a răspuns:

Eu aleg masina pentru ca este mult mai sigur decat motocicleta.De exemplu ea are doar doua roti masina are patru deci cu ea te simti mult mai in siguranta

| AndreiKZ a răspuns:

Masina! Deoarece cu motocicleta te descurci mai greu pe ploaie si iarna stai cu ea in garaj.