| anonim_4396 a întrebat:

Merge 2007 Ninja 650r ca motor pentru un incepator?

6 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Sigur.probabil ca mergeai pe tricicleta cand te-au adus de la maternitate.

| Midnight Rain a răspuns:

Ma gandesc ca te referi la Kawasaki ER-6F (numele european). Daca da, atunci eu zic ca e o alegere buna.
In primul rand pentru ca nu e foarte puternica, cu 70 de CP, apoi e foarte manevrabila si are o plaja de putere destul de larga datorita motorului in V.
Unii reclama calitatea ceva mai slaba a finisajelor, in special a vopselii, dar cu toate acestea, se pare ca e o motocicleta cu un raport valoare/pret destul de mare.

| Antonimu a răspuns:

NU merge, deoarece nu cred ca ai 40 de ani, si nici nu cred ca ai mers o viata intreaga pe motor, nu sunt in masura sa dau sfaturi, dar totusi parerea mea e sa inveti sa mergi descult pe gresie si dupa aceea sa treci la ceva mai mic si mai putin periculos. bafta.

| DMV a răspuns:

Esti incepator, e motor rapid, te fura. Si nu la inceput, ci dupa cateva luni cand crezi ca ai acumulat ceva experienta, te simti sigur pe tine si nu esti. Intra si tu pe www.motociclism.ro si vezi acolo la sectiunea incepatori. E un subiect rasdiscutat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Motor, actiune! asta e un film pe bune?rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti incepator... te sfatuiesc sa iei cv de 125 de ex eu am un Yamaha R 125, l'am luat in leasing (Tomina Motors Bucuresti )e nou... mi-am zis...nu o sa cad niciodata cu un motor de talia asta...nu vreau sa te sperii... dar... e inevitabillaughing... te sfatuiesc sa iti iei un motor de 125.pentru inceput! chiar daca poate la banii aia care ii dai pe ala de 125 iei Kawasaki'ul alawinking.fi destept... ia'o de jos... apoi. dupa ce prinzi experienta... poti urca mai sus! Bafta! te astept pe motociclism.ro