| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a fost furat portofelul si pe langa buletin aveam si talonul de la masina. Aveti idee ce acte am nevoie la politie ca sa pot obtine unul nou? Multumesc!

6 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Mergi la sectia de politie care ti-a eliberat buletinul! Acolo vei rezolva problemele tale.

| bozo a răspuns:

Buletin: timbru de 4 lei / plata la cec de 6 (verifici exacta acolo) / act cu foto (pasaport) / act de spatiu (proprietate sau chirie) / certificat de nastere. Toata in original si copie. La asta se adauga o cerere completata acolo. Dureaza o saptamana.
Talon: taxa eliberare talon la cec (8 lei parca - cec-ul stie) / cerere completata de dactilografa (sunt in general ca si ciupercile in jurul locatiei) / cartea de identitate a masinii si carte de identitate proprietar in original si copie. Cartea de identitate a masinii ramane la ei pana se elibereaza noul talon. Dureaza de la cateva ore pana la o zi.

| casperboyy a răspuns:

Pey pentru talon iti trebuie buletin sau macar adeverinta de la politie. Pentru buletin o sa ai nevoie de certificatul de nastere timbre fiscale iar daca nu ai casa pe numele tau ha ha un parinte in carne si oase la sectia de politie sa confirme ca stai la ei in casa. Sau cel putin asa era acum cativa ani. Poate s-a mai schimbat hartagoraia...desi ma indoiesc.

| tracky a răspuns:

Intai trebuie sa le declari furate in Monitorul Oficial. Apoi mergi la inmatriculari si intreaba ce trebuie facut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Chiar ieri citeam despre treaba asta aici : http://tinyurl.com/nk3vvr Zice acolo cam toate actele de care ai nevoie pentru a obtine un nou certificat de inmatriculare pentru masina, si ce taxe se platesc, tot tot tot

| Naum_Florian_1989 a răspuns:

Pai daca esti bou, de unde dracu vii? ai nevoie doar de pierdere de acte de la politie, proasta mai e lumea in zilele noastre