| Expressions a întrebat:

Ce trebuie sa ai in masina, astfel incat la o verificare de rutina sa nu iti dea amenda? (pe langa buletin, permis, asigurare si talonul masinii)

Funda.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trusa de prim ajutor, vestă reflectorizantă, rovinieta, roți bune, centura de siguranță pusă, luminile de poziție aprinse dacă te afli în afara localității/autostradă, etc.
Pa, pa.

| Braunion a răspuns (pentru Legiuitoarea):

In afara localitatilor (pe drumurile nationale, expres si autostrazi) esti obligat sa folosesti luminile de intalnire, nu de pozitie...
Mai este obligatoriu si stingatorul.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Braunion):

Bună.
Mda... mulțumesc pentru corectare.
Pa, pa.

| Braunion a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Cu placere.

| viotedy a răspuns:

Trusa,triunghi,vesta,stingator,toti din masina cu centura pusa, acte de provenienta daca ai ceva marfa.

| david1234567890 a răspuns:

Trebuie ca fiecare persoană să aibă centura de siguranță, haine normale, roți curate de sezon.

| Wehrmacht a răspuns (pentru david1234567890):

Sunt sigur ca politia nu iti poate spune ce haine sa ai cand conduci...

| david1234567890 a răspuns (pentru Wehrmacht):

Nu prea.
Vroiam să scriu trusa medicală.

| c0ton a răspuns:

Trebuie sa ai haine normale centura d siguranta masina sa nu aiba defectiuni si sa ai cauciucuri de sezon plus o trusa medicala

| camda a răspuns:

Trusa medicala si cea cu semne de avertizare pentru atunci cand faci pana