| Talanga_Stefan_1995 a întrebat:

Mi-am pierdut permisul si am nevoie urgent sa conduc. Daca merg sa fac cerere de inlocuire imi vor da dovada?

4 răspunsuri:
| TupacIsHere a răspuns:

Clar daa, îți vor elibera o dovadă' care de regulă r valabila 15 zile sau 1 lună

| UserRo10 a răspuns:

Daca cu adevarat ai nevoie de permis acum poti da in judecata si pe timpul procesului o sa ai dovada la fiecare 30 zile. La un moment dat o sa pierzi si duci atunci permisul

| Violleta2022 a răspuns:

Da, iti vor da o dovada la mana, pana soseste permisul nou.
Vei plati amenda pentru pierderea lui si o taxa de urgenta pentru noul permis.

| blackann a răspuns:

Da.