| 앨리스 a întrebat:

Daca am luat permisul dar inca nu l-am primit prin posta am voie sa conduc? Inca se mai poate ridica dovada de la politie?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Doar daca mergi la permise, si soliciti dovada inlocuitoare.
Daca cumva dosarul tau nu a fost procesat, iar tu circuli, ti se deschide dosar penal pentru conducere fara permis.

| tigru123456 a răspuns:

Nu ai voie sa conduci daca nu ai permisul sau dovada...da, dovada, se poate ridica de la politie si e valabila 15 zile sau pana iti vine permisul

| iApple a răspuns:

Poti merge si doar cu dovada, tot de 15 zile stiam si eu. Trebuie s-o ai la tine in varianta fizica in caz ca esti tras pe dreapta.