| Nitu_George_1991 a întrebat:

Mi s-a rupt cotul de plastic mic de la radiator. Furtunul din vas intra in radiator si s-a rupt intrarea aia de plastic care intra in radiator. Stie cineva daca trebuie sa cumpar tot radiatorul sau se poate repara masca aia de plastic? Model Lexus is220d

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Radiatorul este din metal, iar cotul este din plastic.
E logic: sunt doua piese distincte.

Furtunul poate fi (sau nu) prins impreuna cu acel cot, din fabricatie, iar prinderea la radiator se face prin insurubare sau strangere.

In cazul tau, probabil va trebui sa-ti cumperi un alt cot, eventual impreuna cu furtunul.