| Scolarul12444 a întrebat:

O motocicleta buna de 125 cm3?( ce se poate conduce cu A1) Funda!

Răspuns Câştigător
| verdenpom a răspuns:

Nu este adevarat! Este exact invers! Aprilia RS este in 2 timpi, iar Yamaha R125 este in 4 timpi si de 10 ori mai fiabila. Motoarele in 2 timpi nu rezista mult, consuma mult si trebuie sa adaugi ulei in benzina de cate ori alimentezi. Eu am o yamaha r125 si sunt foarte multumit de ea. Daca vrei putere mai multa (sa te dai pe circuit, etc), ia-ti aprilia. Daca vrei sa te plimbi linistit si sa-ti consume 2-3%, ia-ti yamaha.

3 răspunsuri:
| PaulMPIC a răspuns:

Aprilia RS125

| Scolarul12444 explică (pentru PaulMPIC):

M-am documentat personal si am gasit 2 modele la un pret convenabil. Aprilia RS124 si Yamaha R125, care crezi ca ar fi mai potrivita pentru mine? Nu am mai detinut nici o motocicleta inainte, de abia am luat carnetul, sunt incepator.

| PaulMPIC a răspuns (pentru Scolarul12444):

Aprilia RS ar fi cea mai buna... yamaha este un model de motocicleta mai sofisticat si se strica repede...