| Girly97 a întrebat:

O sa rada cineva de mine daca ma vede cu semnele de incepator la masina?

24 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Posibil sa fii, mai mult sau mai putin, șicanat in trafic, de unii care uită că si ei au fost in aceeasi aituatie.

| RAY a răspuns:

Da,cu toți o sa alergeam după mașina ta toată ziua sa radem, eu cred ca te plictisești, nu ai pe nimeni decât TPU, nu îți dai seama ca toți au fost și acel afiș este obligatoriu

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Hei, nu te lua de fată, așa suntem toți la început, cu febra că ne vom face de râs cu mămăligile în geam, cred că dacă ai permis așa ai fost și tu la început. happy
Evident că ai și dreptate pe de-o parte, claaar oamenii din secolul 21 sunt prea ocupați ca să mai aibă timp să râdă de cineva și prea individualiști ca să mai râdă sau să observe pe cineva laughing deci aici ai dreptate, dar trebuie să înțelegem că tot noi ăștia individualiști și anonimi suferim, majoritatea de anxietate și deci prin urmare ne măcinăm viața cu aceste gânduri idioate : "Dar oare ce o să creadă lumea? Dar oare o să mă fac de râs?"

Cât de TPU, cred că jumătate din oamenii de pe aici, nu avem alte ocupații sau nu reușim să comunicăm altfel, așa că alegem metoda ușoară și comodă, de a comunica sau pur și simplu a pierde vremea pe aici. laughing

Cât de semne, da, aici ai maximă dreptate, sunt obligatorii să le porți în primul an, legea e lege și trebuie respectată, deci și fata trebuie să le poarte.

*În final dacă simți că nici după un an nu stăpânești condusul, recomand să mai porți semnele.Chiar vorbeam cu cineva pe vremea când și eu purtam semnele și îi spuneam că aspir să ajung și în București să conduc, dar dacă sunt eu văzută cu mașina de CL și mai e și Dacia, și mai am și mămăligile în geam, mă vor înjura toți și mă vor privi ca pe ultimul om și tipa care îmi spusese părerea ei, era cu totul alta. Spunea că dar de ce să te înjure, că ea crede că de fapt faptul că porți semnele îi vor face pe ceilalți participanți la trafic să fie mai atenți, mai precauți și chiar mai iertători cu tine când mai faci gafe prin trafic, mai înțelegători, așa că, ia uite cum semnele nu sunt tocmai o rușine și Ray are dreptate aici, dar evident că sarcasmul lui nu chiar. laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ești apărătoarea fetelor de pe TPU

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Daaa! happy Sunt fată, deci le apăr și pe altele, păcat că ele nu vor să vorbească cu mine laughing mai mult vorbesc băieții cu mine decât fetele și eu vreau să socializez și cu fetele. laughing Nu spun că băieții ar fi răi, după ce am cunoscut și mentalitățile unora băieți de pe TPU, am început să-mi schimb părerea și despre ei. laughing)

| RosaliaOriginala a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă ai o parere proasta despre bărbați, atunci sa nu te mire faptul că nu ai relație

| anonim_4396 a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Cred că am spus clar că am început să-mi schimb opinia laughing și cred că am spus clar mai demult că uneori tânjesc după asta, dar în final nu mă interesează să am o relație. happy Prea multă bătaie de cap și mie nu-mi plac bătăile de cap. laughing

Dar e și ăsta un punct de vedere de pus sub lupă și analiză, o să-l cercetez, cum fac cu toate gândurile și mai nou opiniile de pe TPU laughing asta măcar așa pentru când mă întreb eu faimosul "dar de ce?" laughing) dar doar pentru analiză, nu că m-ar și interesa de fapt, de ce am sau nu am relație. laughing)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Legea te obliga se le porți, deci de ce ar rade?

| OldSoul a răspuns:

Nu o sa rada nimeni.
Maxim o sa primesti mai multe claxoane/injuraturi...

| johnnny123 a răspuns:

Adică dacă respecți legea?

| Lioana a răspuns:

Dimpotriva. Vor fi mai intelegatori cu tine daca pui semnul de incepator.

| ReddY25 a răspuns:

Nu e de rîs

| carevaescu a răspuns:

Nu

| helpforyou a răspuns:

Nu au de ce sa rada. Daca esti in primul an atunci este obligatoriu. Dupa este ilegal sa le mai pui si vei fi amendat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu.

| sweetys a răspuns:

Toti s-au nascut soferi profesionisti, au avut semnele de incepator la carucior. Sa le ascunzi bine prin masina. Cu politia vezi tu cum tratezi daca te intreaba de ele.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Trebuie sa iti asumi rolul de incepator ca sa nu fi ras.
Nu esti cel mai mare sofer si nu pune 10000 de contre cand esti intrebat despre sofat.
Daca nu faci asta si iti vezi frumos de drum, esti un incepator si atat de ce sa rada?

asuma-ti si rolul de incepator cand le porti si nu rade nimeni

| IarsiIar a răspuns:

De unde mentalitatea asta?
Toti au purtat semnele de incepator. Si e bine sa le ai pentru ca cei avansati sa stie sa te protejeze, sa nu faci accident.
Lasa orgoliul prostesc deoparte.

| mi25 a răspuns (pentru IarsiIar):

Eu nu am purtat niciodata semnul de incepator.

| IarsiIar a răspuns (pentru mi25):

Nu ai permis? happy

| mi25 a răspuns (pentru IarsiIar):

Ba, da, am B si C.

| IarsiIar a răspuns (pentru mi25):

happy Atunci, nu ai condus primul an.
Elimin varianta ca ai incalcat legea. happy

| mi25 a răspuns (pentru IarsiIar):

Da, am dat examen inainte de a cupara masina.

| damian32243 a răspuns:

Eu chiar am de gand sa-mi pun niste semne de incepator.Nu te mai injura nimeni cand faci magarii in trafic.