| Grigoriu_Robert_Marian_1993 a întrebat:

Opel Zafira. VW Sharan sau Ford Galaxy? ( Euro 3 si Euro 4 )
Care ar fi mai fiabil in timp?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde la ce pret/model te referi.
Daca iti permiti Zafira B 1.9 CDTI, e mult peste celelalte. Daca nu ti-o permiti, Ford Galaxy e un fel de Sharan imbunatatit, cu motor Volkswagen (1.9 TDI), dar cutie si alte piese Ford, mult mai gandite.

| Nimeni10 a răspuns:

Ford galaxy si Sharan au motoare identice 1.9 tdi 116 cai, doar denumirea e diferită, iar de Opel nu stiu ce sa zic

| addy200 a răspuns:

Mai este și Seat Alhambra care are motor de Volkswagen și îs foarte bune. Părerea mea ar fi să îți iei un Galaxy