| RB26DETT a întrebat:

Păreri despre e46 318 2.0 cu valvetronic de 143 cp, an 2004, se merita sau nu o mașină de asta? Nu ca si achiziționare ci ca si întreținere, fiabilitate si alte alea. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Nu merita. E un motor foarte pretentios si ca probleme consum de ulei si semeringuri care inlocuirea costa 3000 lei si foarte greu sa gasesti unu in mintile lui.
Pe benzina de la bmw seria 3 e46 recomand motoarele in 6 cilindri precum 2.0 150 cp cu asta nu o sa ai probleme ca valvetronicul.
Dar alegerea ar fi diesel bmw e46 facelift 2.0 150cp.

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Evident ca merita. Daca ai venituri cat 2.

| Elyy_Elyy_TCh_1996 a răspuns:

SALUT, motor e ok, e benzina presupun. daca era diesel era si mai ok deoarece costul carburantului o sa fie mai mic. in rest este o masina ok din punc de vedere tehnic si estetic. piesele un pic cam scumpe dar daca nu te axezi pe original. in rest e puternica si tine cu tine nu te lasa pentru ca e bmw happy bafta si spor in toate!