| anonim_4396 a întrebat:

Pe ce masina e cel mai bine sa faci scoala de soferi? Oscilez intre Logan si Matiz

11 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Baga-te pe Matiz sa tragi la servomuschi si sa te obisnuiesti cu o masina care nu are multe dotari sa fie cat mai simpla cu putinta sa simti bine masina. Sa nu fie cu sisteme de protectie cu trililele si cu alte vrajeli pentru ca te obisnuiesti cu alea si pe urma o sa iti fie greu pe o masina care nu are nimic pe ea.

daniela
| daniela a răspuns:

MAi bine pe mai mare decat pe mai mic ( mai greu e sa conduci o masina mai mare cu care e greu sa te strecori sau sa o parchezi in spatii inguste ), dar important e sa stii si ce masina vei conduce dupa ce iti vei lua permisul. Multa bafta

| liviupaun a răspuns:

Pe logan este mai bine deoarece se manevreaza mai usor decat pe matiz. loganul este mai apropiat la cum se conduce fata cu o masina straina iar matizul este mai departe

| littlesunshine a răspuns:

Matiz pentru ca este mai mica si te strecori prin trafic. Gandeste-te la examen mai ales unde va trebui sa conduci prin aglomeratie.

| casperboyy a răspuns:

Depinde de ce inaltime ai. Daca ai 1, 50 m cum are de exemplu sora mea si in viitor o sa iti iei tot o buburuza fa pe un matiz. Daca nu asta e cazul fa pe Loganel pentru ca ai servodirectie si o sa te ajute la parcari laterale ai ambreiajul mai moale si nu o sa iti moara prea des motorul. Bafta.

| dulshe a răspuns:

Logan pentru ca asa te inveti si tu din prima cu o masina putin mai mare, deoarece pe matiz e prea mica si o sa fii foarte speriata cand o sa conduci una mai marisoara!

| frumusik007007 a răspuns:

Asta depinde ce tip de masina vrei sa iti iei tu dar este de preferat pe loganwinking

| Sofer a răspuns:

Dacia Logan 1.5 DCI care se cunduce usor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Pe Logan, este mai bine pentru tine.
Este mai greoaie, iar când vei conduce o mașină fiabilă o să-ți fie foarte ușor de manevrat.
Succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe un tanc, sa vedem atunci cine te mai clacsoneaza cand stai in intersectii happy

| Gigel90 a răspuns:

Recomand logan