| mosw a întrebat:

Salut,ce masina imi recomandati de inceput, sa fie fiabila maxim 3000E (in afara de logan si matiz)

25 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Opel Astra G. Nici intr-un caz Audi, BMW sau alte marci premium, nu se incadreaza pentru un buget de 3000 de euro. CAnd achizitionezi o masina, nu trebuie sa te uiti numai la pret, ci si la costurile ulterioare. Cere o oferta de pret pentru distributie, placute de frana sau filtre, pentru fiecare din cele trei marci si ai sa intelegi la ce ma refer.
Nici VW nu e masina rea, dar Golful III este totusi prea vechi, iar un Golf IV la banii astia nu poate fi in stare foarte buna.
@alexandra2859: esti vaca. Cu cabina.

| sNukki a răspuns:

Un VW Golf Mk3 sau Mk4 happy

| mosw explică (pentru sNukki):

Un Mk4 da, m-am gandit si eu m-ar incanta

| sNukki a răspuns (pentru mosw):

Cu un motor 1.9 TDI ar fi perfecthappy

| mosw explică (pentru sNukki):

Crezi ca gasesc la maxim 3000E sa fie si inscris

| mosw explică (pentru sNukki):

Nupre gasesti la 3000E sa fie si inscris

| sNukki a răspuns (pentru mosw):

Cauta pe http://bestauto.ro http://mobile.ro sau http://auto.ro. pe bestauto gasesti masini ieftine:)

| Ykuzo a răspuns:

Un BMW 318 / 320 diesel, din anul 2000+, euro 3 înscris / sau euro 4 neînscris, 4 uşi. Se găsesc la 2800€ şi pe la maxim 4000€ mai bune big grin
Sau poate te interesează alte maşini:
Opel Astra Classic, VW Golf 4, Skoda Fabia, Ford Focus, Audi A3, Peugeot 206 / 307. Se găsesc toate sub 3000€ şi înscrise în România.

| Giuvaer a răspuns:

Un ursulet.

| Olyxyz a răspuns:

Http://mercador.ro/oferta/vand-renault-safrane-IDhdwU.html
Prinde si viteza de rupe, merge pana pe la 210-220km/h si consuma si putin.
Piesele sunt ieftine.

| mosw explică (pentru Olyxyz):

Ce sa fac boss cu ia? e deodata cu mine si neinscrisa, nu ma intereseaza cat prinde.

| SimaRobertLucian96 a răspuns:

Opel astra clasic este cel mai bun se incadreaza consum mic, calitate germana.

| alexandra2859 a răspuns (pentru SimaRobertLucian96):

Opel astra este pentru idioti si eu nu am vazut pe drum vre un om cu opel astra care sa stie sa conduca sa care sa nu fie idiot. funda?

| mosw explică (pentru alexandra2859):

Mai astept niste raspunsuribig grin

| SimaRobertLucian96 a răspuns (pentru alexandra2859):

Atunci incearca un bmw mai vechi daca esti cu mania vitezeilaughing, incearca un vw Golf sau un ford focus hatchback. Funda?

| alexandra2859 a răspuns (pentru SimaRobertLucian96):

Nu eu am pus eu intrebareabig grin

| SimaRobertLucian96 a răspuns:

Funda?

| theeminemshow a răspuns:

Ia daewoo nubira sau leganza.Se incadreaza in pret numai ca leganza consuma mai mult deci iti recomand nubira.

| OnlyWeTwo a răspuns:

Farte ia-ti un golf 4

| bogdanoff a răspuns:

Frate daca esti baiat destept ia un cielo ca e buna masina sau un golf 3.

| mosw explică (pentru bogdanoff):

Merge un Cielo cu an bun si km putini, Golf3 sunt prea vechi

| CJ69DBD a răspuns (pentru bogdanoff):

Utilizatorul care a intrebat a spus o masina de 3000 de euro nu de 300... sa fim seriosi, Cielo?raised eyebrows sau Golf 3? E plin de ele jumatate fiind varza... Un Golf 4 1. 9TDI masina perfecta la acei bani. Opel Astra clasic are un singur defect. E Opel laughing fara suparare

| regis a răspuns (pentru CJ69DBD):

Astra G este o campioana a fiabilitatii, chiar daca unii fug de Opel. Daca totusi un Golf IV de aceeasi varsta, in stare la fel de buna si cu aproximativ aceleasi caracteristici se vinde la aceeasi bani, atunci da, merita Golful.