| eu1893 a întrebat:

Pentru ce te poate pica la examenul auto (traseu)?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa pici la examenul practic daca faci greseli care insumeaza mai mult de 20 puncte de penalizare. Care sunt greselile si cate puncte de penalizare sunt la fiecare afli daca o sa citesti Anexa nr.3 la Ordinul MAI nr.268/2010 privind procedura de examinare pentru obtinerea permisului de conducere, in functie de categoria de permis. Numai bine!

| darrio2007 a răspuns:

Pentru orice.

| benny a răspuns:

Daca nu ii place de tine te pica, daca are chef ti-l daca nu mai astepti laughing cam asa e pe la Romania, mai intreaba si tu si o sa vezi ca asa e

| eucumine010 a răspuns:

Pentru incalcarea codului rutier. (sau pentru ca asa vrea el. Romanian Style)

| shoBy1 a răspuns:

Sunt atatea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru prostie, simplu.

| fuzzy6 a răspuns:

In primul rand esti clar picat daca incalci vreuna din regulile ce presupune suspendarea permisului (neacordari de prioritate, etc).
dupa, greselile mai mici, gen, nesemnalizare la depasire, etc, au toate un punctaj. daca insumate dau sub 21 de puncte, esti admis, altfel nu.
dupa cum au zis si restul, sunt unii care te pica pentru ca nu le-a convenit ceva. cum esti emotionat, e greu sa conduci perfect si se leaga de orice chichita.

| Zidovsky a răspuns:

Nu acorzi prioritate, te bagi indepasire gresit, calci marcajul continuu, nu iei curbele bine, daca nu parchezi bine, daca nu reusesti sa intorci masina din 3 miscari, etc. Sunt foarte multe.