| cascadoryes a întrebat:

Pentru cine a picat sala, daca mai tineti minte la ce fel de intrebari ati picat? Sau care se gresesc cel mai des?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Am eu intr-o carte pentru examenul asta scris de un profesor de legislatie intrebarile la care se greseste cel mai des :
1. confuzia intre infractiune si contraventie
2. confuzie intre cazuri de anulare si suspendarea permisului
3. incurcarea cazurilor de interzicere a manevrelor
4. confuzie intre cazurile cand se reduce viteza si cand se opreste
5. necunoasterea perfecta a indicatoarelor si marcajelor
6. confuzie intre cazurile cand se suspenda permisa si se da amenda contraventionala

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Punbe mana si invata legislatia rutiera, ca de aia ai picat sala!
Daca stiai legea, nu aveai cum sa pici!
Sunt 3000 de intrebari cu 9000 de raspunsuri, tu vrei sa ti le spunem pe toate?
Normal ar fi sa inveti Legislatia rutiera si atunci nu ai nevoie sa ghicesti nimic, ca vei stii cum sa aplici legea si cu usurinta vei putea sa faci si testul de la scoala.
Oricum, pana la urmatoarea progarmare, mai ai timp destul sa tocesti!

| cascadoryes explică (pentru Violleta2022):

De unde deduci tu ca am picat sala? Sunt pregatit pentru ca urmează sa o dau.Insa am vrut sa vad eventuale întrebări la care altii au picat.Stiu foarte bine legizlatia.

| Violleta2022 a răspuns (pentru cascadoryes):

La sectiunea de "siguranta a circulatiei" se pica tot examenul daca ai picat 1 singura intrebare din ele.
Dupa cum spuneam, sunt 3000 de intrebari si nu sta nimeni sa-ti scrie tie, cu ce intrebare a picat, ca ar fi nebun sa faca asta.
Oricum, nu face sens ce vrei tu... si nu-i vad logica in a cere asa ceva.

| cascadoryes explică:

Sunt 3000 de intrebari, dar la examen sunt doar 26 sa stii.Nu este greu sa tii minte ce intrebare ai picat si sa lasi un raspuns.Cat despre legislatie o stiu de la 16 ani, de la 15 ani stiu sa conduc, tatal meu ma invata in zone in care nu este viata nimanui in pericol. Oricum, multumesc pentru efortul de a raspunde.