| NuStiuCeNumeSaPunFrate a întrebat:

Pentru pasionatii BMW!
Am un buget de 4-5.000 de euro si nu stiu ce masina sa imi iau dintre e60 si e90. Vreau motor de 2000. Din ce am vazut se gasesc foarte greu e60 cu motor de 2000.
Care consuma mai putin? Voi ce imi recomandati?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2.0 N47 e o mare prostie de motor, nu merita nici pe Seria 5 nici pe Seria 3, daca ai fi fost cu adevarat un pasionat BMW ai fi stiut ca nici un pasionat adevarat nu ar arunca un ochi pe N47, in caz ca nu stii, e motorul ala cu distributia in spate, ce a fost montanta din fabrica cu ''defect'' pe langa faptul ca trebuie sa o inlocuiesti ''prevenitv'' mult mai des, inlocuirea are costul de 3000 de lei. Trebuie dat motorul jos. Pe langa asta, e unul dintre cele mai stricacioase motoare de la BMW, 2.0 N47, parca pana in 2012, ce e peste, e ok. Daca ai 4-5000, insa, daca ai de gand sa te risti, Seria 3 consuma mai putin decat Seria 5 pentru ca e mai usor, insa, un motor de 3.0 diesel, consuma nu cu mult mai mult decat un 2.0, insa are impozitul de 2100, dar stii ca e unul dintre cele mai fiabile, durabile si bune motoare bmw, 3.0 6 cilindri in linie, the best

| HHTR a răspuns:

Audi a3 2.0