| Motanel18 a întrebat:

Am un buget de 3000 de euro si as dori sa imi cumpar o masina dupa anul 2000, pe benzina cu un motor cat de cat potent, la o depasire de exemplu sa nu stau sa ma rog de el. Eu m-am gandit la un Opel Astra G Hatchback 1.6.

Ce masina imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Opel Astra G (1.6 16v 101 cai) dar eu as alege break nu hatchback; Renault Megane 2 (1.6 16v 110 cp / 1.5 DCI 110 cp) sau, in cel mai rau caz un Golf IV 1.6 8v (101 cp). Personal as merge pe primele 2 variante. Opelul este mai ieftin ca intretinere iar Megane 2 este o masina mai solida, mai grea, mai bine antifonata si cu o tinuta de drum mai buna.

| Motanel18 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Mersi de sfat, dar mie unul nu-mi plac masinile francezilor, poate or fi ele mai bune decat altele dar asta e parerea mea. Eu deocamadata am 20 de ani si nu am nevoie de o masina break, poate mai tarziu cand o sa am o familie imi va trebui mai mult spatiu in portbagaj.

1 răspuns: