| AlinHda a întrebat:

Pentru spalarea tapiteriei auto ce aspiratoare si ce detergenti se folosesc? Imi puteti recomanda ceva?

Am inteles ca cele pe abur nu sunt indicate ca la masinile mai vechi dezlipesc tapiteria de plafon.

Karcher Puzzi 10/1 am vazut ca e cel mai folosit desi toti spun ca nu te tine - s-ar strica repede dar am vazut si alte firme GHIBLI, Bieffe,... care ar fi cica mai profesionale dar nu stiu parerea de la persoane care au si folosit.

Multumesc,

1 răspuns:
| KaTsSu a răspuns:

Ai nevoie de un aspirator care aspira apa si de foarte putina umiditate in cazul plafonului.
Daca faci exces de umezeala pe suprafata plafonului panza aceea imediat se v-a dezlipi.
Ca si solutii, gasesti o gama variata de produse pe site-urile care se ocupa cu vanzari de asa ceva.
Recomand mai bine un detailing, ei chiar stiu ce fac fara a risca.
Mult succes.