Întrebare recomandată | Cosoo a întrebat:

Plafoniera din fara de la Opel astra cate becuri are si cum trebuie sa se aprinda?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de model, si de dotari.
Poate avea un singur bec lung de 41mm, sau de 36mm, poate avea si doua T10 laterale, ca lumini 'de citit'.
Alea 'de citit' se aprind din butonul de pe plafoniera, in functie de cum e actionat (la alea vechi trebuie sa fie motorul pornit ca sa se aprinda), ala de pe mijloc se aprinde cand deschizi usa, sau cand le actionezi din butonul de pe ele/din blocul de lumini, la modelele vechi.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu ea la un service auto, crezi ca o poti tu repara daca e defectă? Acolo sunt specialisti, electricieni auto de meserie, si o sa ti o faca cineva priceput, competent.

| Kyılε a răspuns:

Intreaba un specialist in acest domeniu, ca sa te lamuresti 100% si sa nu ai vreo indoiala.
Sarbatori fericite!

| CLAU944 a răspuns:

Mergi la un seviciu de masini. Funda te rog?