| Anonim2k20 a întrebat:

Pot conduce motocross de adulti si copii pe drum public daca am 14 ani fara sa am probleme cu poliția? Motocross-ul: https://anunturi-auto.4tuning.ro/......70501.html

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti. Pentru orice vehicul cu motor ai nevoie de permis. In cazul tau A1 care se obtine la 16 ani abia

3 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Stai chill, eu conduc un ATV de la 11-12 ani, dar pe drum public-NU (maxim 16 ani) dar pe drumuri pe unde nu prea circula poliția sau chiar pe câmp poți și este chiar tare să simți acea adrenalina

| AlexMh a răspuns (pentru Alverto):

Tot o ilegalitate este. Daca te prind, te-ai ales cu dosar penal de la 14 ani in sus, in caz contrar parintii fiindca ti-au dat acceptul!

| Eugen80 a răspuns:

NU>