| ionutz2715 a întrebat:

Pot inmatricula o masina daca am 16 ani?

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

DA, poti sa o inmatriculezi, insa de condus o poti face abia la 18 ani candn obtii permisul.

17 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu! Legislatia nu iti da voie sa imatriculezi decat autovehicule care se incadreaza un subcategoria B1 sau moped, sau A1, daca este o masina clasica trebuie sa ai minim 18 ani!

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Really? Logic ca nu! Trebuie sa ai 18 ani ca sa poti detine in primul rand autovehicolul.

| Avatar001 a răspuns:

Nu mai rabda inca un an.

| Florinaaaaaaaa a răspuns:

Nu...nu poti fiindca trebuie sa ai macar 17 ani! fratele meu a incercat [cand a avut 16 ani]si a zis macar 17!big grin

| elea a răspuns:

Nu.Trebuie sa mai astepti pana la 18 ani big grin.

| gabisteaua74 a răspuns:

No bradar nu se poate doar la 18 an deci,, spor la crescut" rolling on the floor laughing

| TheAndrew1987 a răspuns:

In america laughing

| AlmaQueen a răspuns:

Offf vezi ca se poate, ma enerveaza lumea asta care vorbeste si nu stie eu am 16 ani, luna viitoare fac 17, si DAAA mi am inmatriculat un opel pe numele meu! SE POATE crede ma, si mai am prieteni care au pe numele lor si au 16 17 ani. Eu prima oara cand am fost era o vaca acolo scuze expresia ca cica nu se poate nu stiu ce eram cu tata si m a si certat dupa ca cica i am zis ca se poate si uite ca nu e legal si i am zis se poate am prieteni care au legal. am fost din nou acolo la administratia financiara si am rugat sa cheme pe unul din sefii ei sa ii spun ce si cum i am spus si s a rezolvat problema, un jurist a chemat tipa aia.si se poate si ea s a scuzat ca cica nu stia. ce zici de asta? aud o gramada de lume ca nu se poateeee de ce vorbesc fara sa stie! uite, intreaba si la politie, sa vezi ca se poatehappy la politie in pipera am fost eu si am intrebathappy baftaaaaa si sa mi spui ce ai facuthappy ca m am saturat de lume rea care nu vrea sa ajute zice asa de rautate nu stiu

| ionutz2715 explică (pentru AlmaQueen):

Asa deci, se poate!? pai cred ca numai in vara iti pot da vestea mea big grin. nu sunt momentan in tara si nu o pot inmatricula. mersi fain. prin asta chiar s-a demonstrat ca unii numai sa se afle in treaba vorbesc. mie mi se pare normal sa poti inscrie o masina chiar si inainte de 18 ani. ca doar nu o conduci tu, eu asa zic. a trebuit sa treci pe cineva la conducator sau nu a avut importanta? big grin.

| ionutz2715 explică (pentru AlmaQueen):

A scuza-ma am uitat sa te intreb. ti-a trebuit acordul tutorelui, un fel de aprobare de la tatal tau, nu stiu? ca iar revenim la varsta de sub 18 ani. big grin happy

| AlmaQueen a răspuns (pentru ionutz2715):

Da mi id tau ca nu sufar sa scriu aicilaughing)

| ionutz2715 explică (pentru AlmaQueen):

Yonutzu_27 :d :p

| ionutz2715 explică:

Nu vreau sa o conduc eu...doar sa fie inscrisa pe mine asta ma intereseaza

| AlmaQueen a răspuns (pentru ionutz2715):

Buna, am si eu aceeasi problema ca si tine, spune mi te rog ce ai rezolvat? eu am fost cu masina la taxe si impozite si mi a zis aia ca e ilegal ca nu poate ca n am 18 ani, altii imi zic ca se poate?!

| ionutz2715 explică (pentru AlmaQueen):

Sincer nu am rezolvat nimic... big grin m-am hotarat sa mai astept 1 an ...ca sti in Romania cum e

| ionutz2715 explică (pentru AlmaQueen):

A si stai ca am uitat sa iti spun. am implinit 17 ani si nu pot face nimic

| markcelviteaz a răspuns:

nu cred sau poate nu stiu scuze