| Anonim959 a întrebat:

Pot pune becuri Philips h7 white vision? Sunt legale? Bat bine?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Logic ca sunt legale atata timp cat le gasesti de vanzare prin magazine, daca erau ilegale nu erau de vanzare prin magazine.
Da le poti pune fara problema, daca ai omologate in cartea masinii becuri H7, poti pune orice tip de bec h7 atata timp cat nu afecteaza pe ceilalti participanti la trafic si au culoare standard (adica alb sau galbenul ala).
Eu mi-am pus h7 care imita xenonul (chinezarii) si nu deranjeaza pe nimeni in trafic, cu ele am facut itp'ul. M'a avertizat ca nu sunt ale masinii si ca sunt chinezarii si asa, dar atata timp cat se vad ok si nu afecteaza pe ceilalti si nu au alte culori (rosu, albastru etc.), nu are nimeni de ce sa se ia. Daca pui led'uri si alte nebunii, atunci oarecum se complica. Chiar daca nu afecteaza pe ceilalti participanti, nu sunt omologate. Tipul becului tau este h7 halogen si numai asta trebuie sa pui. Poti pune si h7 led, dar ti am zis ca politia poate sa iti ia carnetul ca ai adus modificari la luminile exterioare ale masinii.
Sper ca ai inteles ce ti'am zis laughing Succes!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unde sa bată, in cap? te bat becurile in cap

| xerxes1 a răspuns:

Au lumina mai puternica si mai alba decat becurile normale.
Dar se ard ceva mai repede.M-au tinut decat 3 luni.
Am pus apoi Osram si le am deja de un an.

| danutzu96 a răspuns:

Poti pune becuri (cu halogen in cazul tau ) un pic mai puternice fara sa ai vreo problema. Ideea e sa nu exagerezi, cei de la Philips au niste becuri cu intensitate luminoasa de il orbeste pe ala din fata. Ca si culoare stiu ca e acceptata si lumina alba si cea galbena.