| JukariaN1manui a întrebat:

Pot sa folosesc semnul de incepator la masina, daca am carnet de 10 ani dar nu am mai condus?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Legea nu prevede decat sanctiune in cazul in care ai sub 12 luni de la obtinerea permisului, si nu ai semnele montate.
Deci, nu poti fi sanctionat pentru ca le porti. Daca te intreaba vreun politist, le explici ca nu ai experienta in sofat. Vor intelege, si oricum nu ar avea ce sa iti faca.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa folosesti acest semn, nu exista sanctiune pentru folosirea lui.
In schimb sunt unele restrictii pentru incepatori si tu va trebui sa le respecti, daca ai semnul.