| SebastianAndreiLaszlo a întrebat:

Poti sa conduci o motocicleta de motocross cu cauciucuri de strada pe drumuri publice?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o poti conduce, daca toate actele sunt in regula: inmatriculare, ITP, RCA si permis de conducere corespunzator categoriei in care se incadreaza.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Si cu actele aferente, pentru tine si pentru motocicleta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Doar daca este omologata, inscrisa, asigurata, iar cel care o conduce are permis de categoria in care se incadreaza motocicleta respectiva.