| Damian561 a întrebat:

Poti sa te inscrii la scoala de soferi dacă NU AUZI CU O URECHE?

Răspuns Câştigător
| Delocimportant a răspuns:

La scoala de soferi iti va cere analizele medicale. Si, in cadrul analizelor, vei fi testat si auditiv, adica vei face "audiometrie", unde iti testează, pe rand, auzul fiecarei urechi, si vei avea de-a face cu sunete foarte putin sesizabile. Greu de crezut ca vei obtine analizele, daca nu auzi cu o ureche. De abia cei care aud normal, trec acel test de audiometrie.

1 răspuns:
| Gabriel010 a răspuns:

"NU AUZI DELOC CU O URECHE"? Sau auzi putin? Cum zice si userul de mai sus, se va constata asta la examenele pentru permis. In general, daca auzi foarte bine cu o ureche si cu cealalta nu prea, sau distingi sunetele foarte bine cu o ureche, cred ca ti ar da acceptul. Pe ei ii cam intereseaza sa auzi bine in principal, dar daca auzi rau si cu cealalta ureche, si cu asta nu auzi deloc, atunci ai sanse minime sa te "treaca". Dar vezi acolo ce zic ei, tu poti incerca