| Delocimportant a întrebat:

Recent am obtinut permisul. Ca si incepator, pot gasi loc de munca pe postul de sofer, in orasul Suceava? Iki va acorda cineva vreo sansa, daca nu am deloc experienta?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte greu de gasit un asemenea loc de munca. Incearca prin AJOFM, prieteni, cunostinte, anunturile de locuri de munca din ziare, etc.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Esti incepator.Este spre binele tau si al celorlalti.Lipsa de experienta duce la accidente.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai putea gasi ceva, cu rol secundar de sofer, de exemplu agent de vanzari.
Majoritatea posturilor cer insa permis de minim 2-3 ani. Mai ai totusi o sansa, daca angajatorul e un patron de 'talie' mica, si la interviu sta sa cunoasca oamenii, nu se uita doar la CV.
Daca ai peste 21 de ani ai putea incerca la firmele de curierat, daca ai masina personala o poti inchiria firmei, si lucrezi tot tu pe ea. In felul asta li se rupe daca stii sau nu sa conduci bine. La fel e si cu restaurantele care angajeaza soferi pentru katering.
Succes!

| OldSoul a răspuns:

Nu, mai mult ca sigur nu vei avea vreo sansa ca incepator, au mai fost locuri de munca in Suceava pe taxi, dar minim 2 ani de experienta cu cat. b.
Deci mai mult ca sigur nu vei gasi, poate doar daca ai ceva cunostinte.