| Delocimportant a întrebat:

Recent am obtinut permisul auto, și vreau sa gasesc un loc de munca unde sa imi fie de folos permisul. Tinand cont de faptul ca nu am deloc experienta in ale sofatului, ma gandeam la ceva de genul: sa livrez pizza, sau sa lucrez ca si curier. Am vreo sansa? Sau unde altundeva as putea gasi loc de munca pe postul de sofer, in situatia mea? Mentionez faptul ca locuiesc in orasul Suceava. Pentru moment, am loc de munca, dar numai 700 de lei primesc salariu (plus bonuri), insa vreau macar 900 de lei+bonuri. Ce sfaturi imi dati, ce sugestii imi oferiti?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

De obicei se cere minim 1 an de condus fara accidente pentru a te angaja ca livrator pizza, curier etc.

| darrio2007 a răspuns:

Gasesti greu la lipsa ta de experienta.Sau,prin absurd, gasesti la acelasi salariu. Posibil si fara bonuri.Asa ca nu da vrabia din mana pe cea de pe gard.Mai stai acolo unde esti acum.O perioada.

| minrest a răspuns:

Se cere experiența. Știam ca 4 ani pentru taxi. Salut.