| Ontheroad1 a întrebat:

Recomandati-mi o maşină fiabilă pentru drum lung până în 2500€ de preferabil diesel

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia golf 4, iți mai rămân bani de kfc

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Golf 4 1.9 TDI (vezi turbina)
Opel Vectra C 1.9 CDTI (vezi alternator si fulie vibrochen-curea accesorii)
Renault Megane 2 1.6 16V
Ford Focus 2 1.8/2.0 TDCI sau 1.6 TDCI (ideal 90cp)
Fiat (oricare) 1.9 JTD

| GabiDumitrescu a răspuns:

CFR-ul, autocare. Nu fac misto. La 2500 iti iei o masina aparent buna care o sa pice fix cand ti-e lumea mai draga.

| Frank51 a răspuns:

Dacă prin fiabila la drum lung te referi la consum, atunci într-adevăr se pretează un diesel. Orice tractoraș scoate consum de 5-6 până la cilindree de 2 litri, deci nu prea contează modelul.

| UserRo10 a răspuns:

A4 B6 sau B7, dar o sa mai pice ceva piese si va trebui sa o repari

Răspuns utilizator avertizat