| dani_7506 a întrebat:

Sal.
Am o problema cu usa dreapta, fata vw t4. Nu se mai deschide nici din interior nici din exterior a ramas blocata si nu se deschide nici cu cheia si nici din interior. Ce se poate face? Cum sa o desfac si va rog cat de repede pentru ca e masina tatalui meu si nu stie si daca afla am incurcat-o. Funda

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Desfaci chederul de la usa, apoi iei un electrod de sudura sau ceva din metal rezistent, il indoi cu un patent in capat ca pe un carlig si il faci un,, cioc" de aproximativ 5 cm, apoi il introduci in usa unde ai chederul dat jos si tragi de acea sarma iesita in afara sau impringi in jos depinde in ce an este fabricat acel T4. De obicei se trage in sus si se deschide usa. Daca te joci pe acolo aproximativ 5 minute cred ca o sa iti reuseasca. Daca vezi ca nu se desface sa nu incerci sa il fortezi deoarece daca vei agata clema de langa risti sa o blochezi mai rau adica sa fortezi incuietoarea spre usa. Daca vezi ca nu te descurci poti ruga un taximetrist mai priceput sa te ajute sau un mecanic!