| Vlad9371 a întrebat:

Daca in iasi sar face un parc auto-tuning( adica un parc cu multe piste de drift liniute si tot ce mai este) ar veni vreo cineva? Ma refer la cel mai mare si cel mai complet parc auto...

8 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Asta am vrut eu sa fac in urma cu 3 ani, si daca te vei interesa cat costa constructia unei piste cu siguranta vei renunta la idee. Am cerut oferte de la vreo 70 de firme si cel mai ieftin am iesit cu o firma din Serbia care a cerut pentru intreg parcul 17 milioane de euro! Daca ai banii astia cu siguranta merita fiindca nu vor venii numai din iasi vei avea din jumatete din Europa si in plus poti organiza curse pe bani frumosi si iti scoti destul de bine. Daca ai acesti bani nu mai sta pe ganduri si apucate de tb dar este o suma foarte mare!

| Minks a răspuns:

Mai mult ca sigur ar veni cineva, exista destui pasionati de drift, etc. Plus ca Iasi-ul ar deveni un hotspot al tuningului! happy Pacat ca nu o sa se faca asa ceva niciodata.

| Minks a răspuns:

Ai 17 ani, mai cresti si o sa iti treaca toate visele astea umede. Ai nevoie de finantare, proiecte, pamant, bani pentru constructie, bani pentru intretinere. Ceea ce cred ca nu ai, deci.multumeste-te cu visatul.

| TheWingNight a răspuns:

Hmmmm de mult cautam unu ca tine. Vezi cati las un msg cu numarul meu si id de mess da-mi add sau sunama ca vreau sati propun ceva interesant.

| RB26DETT a răspuns:

Nu stiu dar as veni(nu am masina la 14 ani) dar bat pariu ca tu ai fazut fast and furious tokyo drift.Ai idei bune
Si mie imi plac masinile tunate.mazda rx7 veilside

| Vlad9371 explică:

Ba sigur o sa se faca ca m-am gandit eu cam la toate si as vrea sa fac asa ceva si toate cheltuielile mar ajunge vreo 350-400.000 de euro. Cam peste vreo 3 ani sigur o sa se faca. Ca as vrea sa incep afacerea asta dar problema e ca mie cam frica ca o sa pierd atatia bani care nu-s ai mei si la sfarsit nu o sa vina nimeni la parcul auto. (eu acu am 17 ani si la anul fac 18 si o sa vin in rom ca acu is in Italia sa ma interesez de ceva de genu asta).

| Vlad9371 explică:

Wooooooo 17 milioane? Poi frate is cam multi (foarte multi). Poi daca asa sta treaba nu stiu ma mai gandesc ma mai informez si dupa vad eu ce fac. Eu as dispune de maxim un milion de euro dar nu-i al meu si cam asta ma pune pe ganduri. Oricum mersi de informatie.

| yrakianu a răspuns:

Hah.Cam aiurea intrebare ai pus,pei gandeste-te in primul rand cati pasionati de tunning sunt in acea zona,apoi gandeste-te la structura parcului tematic:piste,sponsori, zone publice, legislatie etc.Ar fii o investitie interesanta, dar sunt foarte multe variabile ce trebuiesc luate in calcul