| myhyy a întrebat:

Sal membri TPU am stiut de la ce vine majoritatea numelor de la masini dar nu stiu de la ce vine BMV.ma puteti ajuta? multumesc mult, myhyy

Răspuns Câştigător
| Max22w2 a răspuns:

BMW inseamna B(ayerische)M(otoren)W(erke) adica pe romaneste: Uzina Bavareza de motoare... uite aici. daca esti fan BMW documenteaza-te de aici http://ghidulescu.ro/......bmw-video/ Sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

BMW, acronimul pentru Bayerische Motoren Werke AG (în română Uzina Bavareză de Motoare SA), este un producător german de automobile, motociclete și motoare. BMW este o companie germană organizată ca societate pe acțiuni, înregistrată în DAX la Bursa din Frankfurt si in acelasi timp detinator al brandurilui MINI!

Mai multe detalii si chiar in limba Romana gasesti aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/BMW

| mistikk a răspuns:

Bavaria Motors Workswinking

| zanatate a răspuns:

Bayerische Motoren Werke! Funda?

| hadobasaniko a răspuns:

Daca cauti pe Wikipedia gasesti acest raspuns, citez "BMW, acronimul pentru Bayerische Motoren Werke AG (în română Uzina Bavareză de Motoare SA), este un producător german de automobile, motociclete și motoare. BMW este o companie germană organizată ca societate pe acțiuni, înregistrată în DAX la Bursa din Frankfurt." Cu placere.

| Alex_9342 a răspuns:

Bavaria Motors Wagen! :P Vrei sa castigi bani din cumparaturile tale? acceseaza siteul pentru mai multe detalii www.vasiliualexandrumihai.ilive.ro