| BurdetiuRuben a întrebat:

Am o motoreta Piaggio Ciao si nu-i da curent dc? Am schimbat bujie bobina de inductie si tot nu-i da curent platini noi reglate perfect dar tot nu-i da curent.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| KooSs a răspuns:

Sub volanta este ceva care da pistonului curent cand este sus pentru ardere.el arata ca o clama si varful lui vine pe ambielaj.ala schimbal ca nu mai merge.bafta.funda?

| BurdetiuRuben explică (pentru KooSs):

Nu platinele?

| KooSs a răspuns (pentru BurdetiuRuben):

Nu.ala e ca un cititor care arata asa http://www.piese.com.ro/......c-1320.jpg

| BurdetiuRuben explică (pentru KooSs):

Da sunt bune

| KooSs a răspuns (pentru BurdetiuRuben):

Api verifica daca firele de pe acolo nu sunt rupte sau zgariate sau schimba condensatorul ala. daca nu ti s-a dus magnetii aia care au pe ei niste litza.bafta

| jurnalistu a răspuns:

Uita-te la fire poate e vreunu scos ros ruptwinking