| DaniTDCI a întrebat:

Sal TPU am tinut scuterul inclinat aproape pe jos in partea cu filtrul de aer, am rezolvat o mica problema cam in 3 mimute, cand l am inclinat in pozitie normala a inceput sa picure pe la filtru de aer cate putin, si acum tot picura, sa fi ramas plutitorul deschis cand a fost motorul inclinat si sa se imbine asa tare buretele de la filtru de aer cu benzina?

3 răspunsuri:
| DaniTDCI explică:

Am rezolvat problema, nu mai curge, va multumesc pentru ajutor happy

| motobiz a răspuns:

Curata bine buretele cu un degresant usuca l bine si pune l la loc, daca continua sa faca la fel curata i si carburatorul, este posibil ca benzina din paharul carburatorului sa fi inundat canalele de admisie si sa nu fi fost ceva mizerie la fund

| ZbOoM5 a răspuns:

Am patit si eu asa
Pune buretele la uscat si nu mai ai treaba