| Faurescu_Sorin_1973 a întrebat:

Stie cineva unde se afla modulul pentru geamurile electrice la un ford focus 1 din 2003? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Nu are asa ceva, cel putin eu asa cred.Geamurile electrice nu prea au modul,au doara acele butoane care dau curent catre motorul care ridica si coboara geamurile.
Curentul probabil vine de la computerul principal al masinii.

Deci mai exact tu ce problema ai? Nu se ridica geamurile sau ce problema ai acolo?
In cazul in care geamurile nu se ridica sau coboara, poate fi de vina acel mecanism, se defecteaza de obicei ceva plastice, ori se blocheaza acea sarma sau cum o mai numesc oameni.
Deci probleme in cazul asta e de la acea macara, parca asa zic oamenii sau de la motorasul care actioneaza acea macara.
Nu stiu daca geamurile au ele singure un modul, nu cred sa aiba asa ceva.