| ionutz_5294 a întrebat:

Am si eu un ford focus dizel din 2003 si cam de o luna porneste cind vre are cineva fro idee din ce cauza face asa cineva mi-a spus ca e senzoru de presiune dar nu stiu in ce zona a masini se afla acest senzor daca stie cineva va rog s raspundeti

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Se impune testarea autoturismului pentru depistarea defetelor si pieselor ce trebuiesc inlocuite. Acest lucru se poate realiza in service autorizate care au liciente RAR in domeniu auto.

Abh
| Abh a răspuns:

Si sa zicem ca gasesti acel senzor de presiune, ce vei face atunci? Cumperi altul in ideea ca e stricat, desi poate nu ala era problema?
Du masina in service.

| haiZI a răspuns:

Nu am inteles exact. porneste singura?
Poate fi un scurtcircuit sau defectiune la sistemul electric.
Cel mai bine e sa o duci la service.