| Georgy_1051 a întrebat:

Sall, am si eu o intrebare:
Anul acesta imi expira permisul de conducere, iar peste 2 ani imi expira buletinul, si peste un an atestatul de conducere.
Iar situatia sata astfel: primaria ne-a schimbat adresa ( nr strazii, nr casei), iar eu daca imi schimb permisul auto, o sa-l schimb dupa buletinul pe care il am anul acesta, ia peste doi ani cand o sa-mi schimb si buletinul adresele de pe acte nu vor mai corespunde adica pe permisul auto o sa am adresa veiche, iar pe buletin adresa noua, ele nu vor corespunde.
cum pot sa corespunda toate?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La preschimbarea permisului duci adresa de la primarie, prin care vi s-a comunicat schimbarea ori, daca nu s-a comunicat, duci o adeverinta de la primarie cu noua adresa si situatia se va rezolva. Tot la fel o sa fie si cu preschimbarea celorlalte acte. Succes si numai bine!

| bilexa a răspuns:

Dupa cum vad singura solutie ar fi sa-ti faci un buletin nou cu adresa noua. O sa spui ca l-ai pierdut si o sa platesti o taxa pentru pierdere si apoi poti sa-ti faci si restul actelor dupa noul buletin.
Sau poti sa te interesezi la politie ceea ce ne-ai spus si noua si poate se poate rezolva altfel de si nu prea cred, da merita sa incerci.
Bafta.

| anamaria_3030 a răspuns:

Iti schimbi si buletinul acum si s-a rezolvat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mult mai simplu... La schimbarea numelul strazii sunteti obligati sa schimbati actele de identitate. Deci nu trebuie sa declarati ca ati pierdut buletinul, etc ci sa declarati adevarul. Dupa ce ati schimbat CI (cteva zile) schimbati restul)

| Georgy_1051 explică:

Deci sa va explic cum sta treaba, caci cand am pus intrebarea era tata aici si ma punea sa scriu dupa el, caci pentru el este intrebarea.
exemplu adresa veiche: oras brasov, jud bran strada florilor nr 2
ex adresa noua: oras brasov, jud bran strada ciocarliei nr 24
Permisul lui tata expira anul acesta, iar buletinul peste 2 ani, iar tata vrea sa-si schimbe permisul pe adresa noua si nu pe cea veche, cea care se afla in buletin, dar si actele trebuie sa corespunda, si atestatul. Tata nu vrea sa-si schimbe permisul si atestatul de doua ori.
Cum poate sa si le schimbe pe toate deodata?
Sau cum poate sa si le schimbe pe rand cu adresa noua? poate sa si le schimbe pe rand sau trebuie sa le schimbe pe toate odata? explicati-mi si mie cum sta treaba