| Catana_Alex_1998 a întrebat:

Sall! As dori sa achizitionez un Ford Transit cu motor de 2.0 Tdci 125 cp. Sunt bune motoarele? Consuma? Sunt defectoase? Astept pareri.

1 răspuns:
| Ykuzo a răspuns:

Motoarele sunt bune dar au și un consum destul de ridicat, acel model diesel cred că are undeva pe la 8-9% în oraș. Ca orice alt motor, după un timp se mai strică ceva pe la el, sunt fiare totuși.
Îți recomand să pui mașina pe un tester să vezi dacă are probleme ascunse.