| verbal a întrebat:

Sall...big grin
doresc sa-mi iau o masinathinking DACIA LOGAN 1.4 & peugeot 206+1.1
ce masina preferati thinking dupa consum, spatiu, calitate, si multe altele thinking

Răspuns Câştigător
| ionutzsteaua86 a răspuns:

Mai bine te-ai orienta asupra unuei Logan deoarece are piese de Renault, are un consum foarte mic (mai ales la 1.4 si la acest motor te-as sfatuii sa il iei pe benzina doarece are un motor mic si mai vrei din cand in cand sa mai faci cate o depasire iar daca iei motorina devine si mai lenesa), are o revizie mai ieftina ca la Peugeot, spatiu MULT mai mare ca la un 206 + ca are o duritate mare a motorului(toate piesele sunt RENAULT)

-Peugeot sunt masini foarte bune dar 206 1.1 e recomandat femeilor care nu se omoara cu depasirile, derapajele, etc iar motorul 1.1 e extraordinar de mic pentru un barbat

*recunosc ca am fost putin subiectiv dar sunt de parere ca DACIA LOGAN te-ar aranja mai bine
SUCCES IN ALEGEREA MASINII! fundita?batting eyelashes

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Intre aceste doua masini nu vad nici un avantaj in favoarea Peugeot-ului eu as alege Logan dar ceva diesel ar fi indicat daca vrei un consum ok si o fiabilitate ridicata, la cea pe benzina dupa 150.000 de km ai mici probleme nu probleme majore, la cele diesel poti sta linistit toata viata cu masina, motorul este foarte rezistent, singurul inconvenient la Logan sunt piese foarte scumpe si reviziile cat este in garantie masina dupa aia le poti face la orice service si nu ai probleme, dar orienteaza-te spre diesel daca totusi vrei benzina mai adaugi in timp ceva cheltuieli de intretinere si un consum foarte mare pentru motorul de 1.4!

| JustMe_8048 a răspuns:

Merg pe principiul ca DACIA LOGAN ar fi mai indicata decat Peugeot`ul.

| A3tius a răspuns:

Loganu` e mai ieftin, consuma cam la fel, calitatea e aproape aceeasi, dar mi se pare ca arata mai bine decat Peugeot si este mai spatioasa, plus de asta ai un motor mai puternic la Logan, care te ajuta la un deal etc.
Deci votez Logan.
Orice ti-ai lua, s-o porti (conduci) sanatos

| lucy4car a răspuns:

Ia Logan! Vezi pretul unei revizii la Peugeot si la Logan, plus ca Loganul e foarte usor de intretinut si piesele de schimb sunt identice ca cele de pe un logan. Spatiul e foarte usor de comparat.Stau trei persoane corpolente in spate si dupa un drum de vreo 100km faci diferenta. Atentie, pot fi subiectiv, lucrez la Dacia by Renault