| TearsOfBlood a întrebat:

Am o problema la 2 titireze beyblade.
Azi am cumparat de la piata rahova un set cu 2 stealth battlers si 2 lansatoare la 20 lei.(neoriginale, titirezii din plastic in mare parte)
Lansatoarele merg perfect dar problema e la titirezi.
Am un Kerbecs blade blast si un Tempo hammer hit.
La kerbecs blade de fiecare data cand il lansez oricat de tare sau incet as trage de coarda aia de la lansator se deschid aripioarele(in momentul in care il lansez) si nu se invarte bine deoarece are aripioarele deschise.
Si la tempo hammer hit aceeasi problema.
De mentionat ca am incercat sa le desfac si sa le asamblez la loc si nu are niciun efect.
Nu vreau sa imi cumpar altele de prin locuri scumpe ca si carrefour sau noriel pentru ca deja le am si vreau sa le fac sa mearga (titirezii). Vreau sa le fac sa mearga normal si sa se deschida normal(cand lovesc alt bey).Ce sa le fac?

3 răspunsuri:
| Nastrut_Andrei_1990 a răspuns:

Imi pare rau nu stiu sa te ajut titireze nu am avut pana acum. tu esti din generatie 2000. anunt: cine a avut titireze sa il ajute pe baiatul asta sa nu ramana cu titirezele degeaba.

| q1e123 a răspuns:

Problema ta e ca titirezele sunt neoriginale.La beyblade-urile neoriginale se intampla foarte des.NU le poti face nimic. Daca vrei sa-ti iei un beyblade (ieftin) incearca de pe internet (Ebay, Emoon Store).
PS:Ca sa observi daca un titirez e original te poti uita la emblema.La XTS e numai emblema de la Hasbro.

| Avroian_Denis_1996 a răspuns:

Alea de plastic se strica repede mai bine nu iti mai ei beybleyduri de plastic