| Ambraus_Vasile-Cristian_1993 a întrebat:

Care este diferenta dintre un autoturism inmatriculat si unul inmatriculabil

Răspuns Câştigător
| neOnRO a răspuns:

Inmatriculat = Are nr. de inmatriculare (Ex: B 01 TPU). Este prezent in baza de date la Politie, etc.

Inmatriculabil= Probabil neinmatriculat, dar care poate fi inmatriculat.

3 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Diferenta e ca pe ala inmatriculabil poti plati si cateva mii de euro sa-l inmatriculezi (in functie de vechime) in timp ce ala inmatriculat poate circula.

Răspuns utilizator avertizat
| ashtray a răspuns:

Inmatriculat = care este deja inmatriculat(inscris)
inmatriculabil= care se poate inmatricula (inscrie)