| Chrysstian a întrebat:

Care SUV vi se pare mai bun dpdv tehnic: Jeep Grand Cherokee SRT8, BMW X5M, Mercedes GL63 AMG, Porsche Cayenne Turbo sau Lamborghini Urus? Puteti face un TOP!

Răspuns Câştigător
| Vali196K a răspuns:

Jeep Grand Cherokee SRT8 dupa parerea mea e foarte bun, le cuprinde pe toate, eleganta ( atat in exterior cat si in interior), modelul pleacă de la 76.000 de euro, este echipat cu un super motor HEMI V8 de 6417 cmc, care dezvolta 468 CP, transmisi automate in 5 trepte. Rezervorul are o capacitate de 93 litri. Consuma mediu.
BMW X5M, este un rival al jeep-ului Grand Cherokee SRT8, dar pretul BMW-ului acesta e ceva mai scump, pe cand pretul jeep-ului e mai accesibil. Este elegant ( atat in exterior cat si in interior), motor X 5 M 4.4 V8, putere de 560 CP, capacitatea rezervorului de 85 l, volumul motorului de 4395 cm3, BMW are mult mai multe specificatii tehnice, poti sa le gasesti tu, siii..cred ca BMW este ceva mai fin la caroserie.
Mercedes GL63, tot un rival al jeep-ului nostru, această masina e spatioasa, super eleganta, mai mult infricosatoare love struck, motorul lui V8 de 5, 5 litri 557 CP face sa para ca intreaga sa carosirie de 2, 6 tone este propulsata fara griji, fara efort! Puterea este transmisa celor patru roti prin intermediul unei cutii automate AMG Speedshift Plus, in 7 trepte! E un SUV de familie cu 7 locuri fiind capabil sa sprinteze pana la 100 km/h de pe loc in 5 sec. Cam atat de spus despre acest SUV, normal, sunt mai multe despre el dar poti sa le gasesti si tu :*, pretul acestuia fiind de vreo 135.600 euro.
Porsche Cayenne Turbo este o masina infricosatoare si dramatică laughing), foarte ieftina, pretul acesteia fiind de aproximativ 20.000 euro, in Romania e de 16.000 de euro. Motor de 540 CP, atinge suta in 5 sec. Are Power-Kit care modifica serios motorul big grin. Consuma mediu. big grin.
Iar acum, Lamborghini Urus. Un model cu adevarat mai ciudat si infricosator pentru client (infricosator si pentru model, dar si pentru bani laughing ), are un motor mare de 600 CP, prinde suta in 4, 5 sec. E o idee care a displacut multora, deci nu e nevoie sa discutam mult despre el. Da o impresie de tractor, masina e mult prea mare laughing)))), si face parte din categoria SUV-urilor cu preturile care depasesc 150.000 euro.
Deci, mie mi se pare ca Jeep Grand Cherokee si Porsche Cayenne sunt foarte bune si au un pret accesibil.
O zi buna!

1 răspuns:
| AlexandruCool a răspuns:

Eu sunt de parere ca BMW si Mercedes sunt cele mai bune... fiind urmate de Jeep Porshe si Lamborghinibig grin
PS: Lamborghini Urus e Concept...:-Q