| Romeo666 a întrebat:

Salut.De ce Bugatti nu are SUV-uri si masini sedan cum au cei de la, Lamborghini care are Urus, Bentley care are Bentley Bentayga, Porsche care are Cayenne, Macan, Aston Martin care are DBX? Credeti ca vor face cei de la Bugatti in viitor ce am scris?

10 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Pentru ca se considera ca sunt NUMAI de lux
la fel si Rolls-Royce

mai exact, sunt 2 moduri prin care poti sa faci bani cu un produs (ORICE produs) la modul cat mai ieftin si vinzi milioane, sau cat mai scump si vinzi cateva, dar din cauza pretului foarte mare, faci profit enorm

de asta exista masini in "editie limitata" si se fac, doar 7-8 maxim

| wildthing a răspuns (pentru Brizbriz):

Dar stii ca Rolls Royce si-au facut si ei SUV, nu? Se numeste Cullinan.

| Brizbriz a răspuns (pentru wildthing):

Ok, ce te doare asa de tare sa aiba bugatti suv-uri?

| wildthing a răspuns (pentru Brizbriz):

Ce?! Nu-mi pasa, era o discutie neutra. Am vazut ca ai vorbit de Rolls Royce si m-am gandit ca probabil ti-ar placea sa stii ca au si ei SUV...doar atat.

| Brizbriz a răspuns (pentru wildthing):

Aha, ok, presupun sincer ca nu e o chestie intentionata, pur si simplu nimeni de la ei nu s-a gandit sa faca suv-uri

| wildthing a răspuns:

Imi aduc aminte ca am vazut un documentar in care se spunea ca SUV-ul Cayenne la momentul respectiv, a salvat Porsche de la faliment...si urmarea a fost ca si alte companii sa preia "reteta" asta pentru a-si creste vanzarile.
Acum Porsche, Lamborghini, Bentley sunt detinute de Volkswagen, deci ma gandesc ca deciziile se iau acolo.
Si Bugatti a apartinut celor de la Volkswagen, dar acum a fost preluata de Rimac...si cine stie ce planuri vor avea. Poate ca daca vor vedea ca facand doar hypercar-uri, nu le ies calculele, vor aborda lucrurile si altfel.
Mai sunt si altii care inca nu au apelat la SUV (ceea ce ma surprinde), cum ar fi Ferrari...insa pe cei de la Bugatti i-as baga intr-o categorie separata, alaturi de Pagani sau Koenigsegg, care fac foarte putine masini, foarte scumpe, pentru clienti extrem de bogati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca este cea mai de lux si nu ii rentabil au zis cei de la bugatti

| daculliber a răspuns:

Nu au chief.

| Pax3roner a răspuns:

Asa vreau iei.

| BogWMB a răspuns:

Asta este motivul pentru care nu poti dormi noaptea?