| Cristian_Ciky_1997 a întrebat:

Vreu sa cumpar si eu o masina cu volanul pe dreapta si cu schimbatorul de videze automat. Cam cit mar ajunce sa schimb volanul pe partea stinga cu toate madificarile ( Bord / Pedale / Ogrinzile / Etc ) Daca are schimbatorul automat. Se modifica si la schimbator ceva daca este automat?

Răspuns Câştigător
| teoooGT1993 a răspuns:

Cumpara o masina cu volanul pe stanga! Nu sta sa muncesti aiurea! Investitia care o bagi la schimbare ii tunezi motorul de exemplu si iti faci culoarea masini fosforescenta...Cel putin 2500 euro!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te costa in total cam cat o masina cu volan pe stanga si in final iesi cu o carpeala

| relian a răspuns:

Cit te ajunge? Pai calculezi singur, cauti piesele vezi cit costa, mergi la un service intrebi cam cit te ajunge manopera si aia e tot ai aflat.In legatura cu schimbatoru ala nu se modifica n-are a face schimbatoru cu restul, ala nu iese afara din masina.La masina automata tu nu schimbi prin schimbator vitezele, adica sa ai stiu si eu maneta care intra in cutie, nai nici o treaba, schimbatoru la automate este electirc, tu dai dopar comanda ai acolo niste lamele de la care pleaca fire electrice spre cutie.Acu nu stiu daca masina are gauri in fata si pentru partea stinga, trebuie volanu pedale, daca n-are atunci mai bine o lasi balta.Si nu cred ca se poate, acu ma gandii.Pt ca in bord ai multe chestii, depinde ce masina este. daca e o masina din 900 toamna din aia fara calculator, fara incazire stiu si eu trape chestii trestii gen cum era dacia aia de acum o suta de ani alea merg, cred ca alea ma refer de pe vremea aia dar nu daciile alea straine aveau si orificii stinga dreapta, dar astea di ziua de azi nu cred ca poti.In bord ai radiatoru de caldura, ai cate galerii prin care circula aeru in cabina si nu ai cum, practic nu cred ca se poate.Gandeste ca trebuie sa bagi compartimentu ala cum ii zice al de la pasager ala e inauntru bagat.deci trebuie sal pui in partea ailanta unde se afla ce am zis radiator de caldura, galerii bla bla cum se potriveste nici nu are cum intra, Nu cred ca se poate.Deci vorba lu teo ia-ti masina cu volan pe stinga si ai rezolvat.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Mai mult decat o masina pe stanga.